Demokracie

17. června 2010 v 1:21 |  Názory
moc velká u nás není,kdyby byla pořádná demokracie,tak by každý,kdo má těch požadovaných 21 let na poslance byl automaticky zapsán na místo kandidáta do voleb do poslanecké sněmovny a kandidoval by každý sám za sebe,takže by všichni kandidáti byli seřazeni třeba podle abecedy a mohl by každý zakroužkovat 4 lidi,to by mohlo zůstat a tak by byly teprv pořádné svobodné volby a ne,ten jejich nesmyslný systém,že si může člověk vybrat sice 4 lidi,ale jen z 1 strany a 1 kraje,ještě k tomu a když člověk nikoho osobně nezná,z těch kandidátů,tak koho si má vybrat?To je úplná hovadina,takový nesmyslný systém,dřív za ČSFR si aspoň člověk mohl zvolit 3 strany,1 do SN,2. do SL a 3. do ČNR,ale pak to všechno zrušili a nechali jen ČNR,tak je to od té doby úplně na nic.Ale stejně si myslím,že kdyby za minulého režimu byl o povoleno víc uskupení,než jen Národní fronta,tak by stejně i tak každé volby vyhrávala,protože lidé mají tendenci volit pořád stejné lidi dokola.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Manon Manon | Web | 21. června 2010 v 18:12 | Reagovat

V České republice je 10 mil lidí. Když odečteš malé děti tak něco kolem 7. Každý by tedy označil toho, koho by znal. Chceš mi snad tvrdit, že by to bylo lepší? Každý by měl v průměru 5 hlasů. Jak by se pak dostávalo do poslanecké sněmovny? A podle jakého klíče? A co s těmi, kreří by vyhráli, a nestáli o to? A prosím, nepiš o tom, že tu není demokracie, protože co ty myslíš pod pojmem demokracie je nesmysl. Zkus říct o své demokracii v Číně.

2 katastrofaalniisituace katastrofaalniisituace | 22. června 2010 v 2:02 | Reagovat

[1]: normálně,200 nejlepších,co by mělo nejvíc hlasů by postoupilo do sněmovny

3 katastrofaalniisituace katastrofaalniisituace | 22. června 2010 v 2:06 | Reagovat

[1]: ale každopádně ten systém,co je teď je nespravedlivý,že je ta 5%ní hranice,díky čemuž lidé vybírají stále tytéž strany nebo,kde jsou nějaké TV hvězdy nebo přeběhlíci z jiných stran a mají strašný strach zvolit někoho,kdo nezíská 5%

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama